Dziś ssSSSsss, ale bez węża!

Ach, te moje wrrredaktorskie zagadki, mucha nie siędnie! Dziś będzie o zwierzakach z imionami na literkę S, a mamy ich tyle, że nie sposób wszystkich wymienić, ale wybrałam takie, o których jeszcze nigdy nic na blogu nie było.

…oczywiście, że nie pamiętam, czy już było coś o psach na tę literkę, ale kto by się przejmował powtórzonymi tematami, prawda? Właśnie!

Lecimy zatem, na początek będzie kilka słów o Składaku ubranym w szeleczki pod kolor języka:

Taki trochę labrador, ale z krótkimi girkami, jeśli chodzi o wygląd, a jak z charakterem? Tak samo! Kocha wszystkich dwunożnych, z daleka merdoli ogonkiem, cieszy się mając nadzieję na spacer, głaskanko czy nawet jedno i drugie. Nasi byli pewni, że zaraz ktoś go odbierze, bo taki zadbany i grzeczny, i umie usiąść na zawołanie, ale już dwa miesiące czeka i jakoś nikt go nie szuka, czy jak… Z daleka nie przyjechał, więc przecież ktoś by wiedział, że tu schronisko jest. Teraz czas na nowy dom, ale z takim wyglądem i uwielbieniem dwunożnych to na pewno szybko znajdzie.

Jak tutaj mieliście mini labradora, to czas na mniejszą wersję owczarka, oto Saura:

Kudłata, mięciutka i szyyybkaaaa jak wiatr!

Psiolaska jest młoda, ma raptem rok, ale musiała mieć tak straszne życie, że niewiele dobrego u dwunożnych widzi… Taka niby odważna przez kraty, ale jak ktoś do niej wejdzie, to zaraz ucieka do budy. Na spacer można ją zabrać, w szeleczki zapiąć też się da, chociaż ani drgnie wtedy! Boi się strasznie tego hałasu i szczekania innych, ale co zrobić, tak to jest w schroniskach… Nie da się magicznie włączyć ciszy… Im dalej w las jednak, tym Saura czuje się lepiej, a już w ogóle super, kiedy ma drugiego psa, przy którym może się rozluźnić. Widzicie to zdjęcie wyżej – to nasz wybieg! Można poczuć wiatr w kudełkach i poszaleć bez smyczy, zapomnieć na chwilę, że na około są kraty! Trzymam kciuki (a psu nie jest łatwo), żeby szybko znalazł się ktoś, kto ma w sobie wiaderko cierpliwości i chęci, żeby zmienić Saurę w pewną siebie psiolaskę…

A teraz to będzie przystojniak… Patrzcie, oto Saguar:

Ten wzrok, ta duma, ta miętkość, którą widać już ze zdjęcia! Taki chłopak jak z obrazka, a już miesiąc ponad minął i wciąż nikt go u nas nie znalazł… Trudno, jak nie jego byli dwunożni, to może czas na nowych w takim razie? Saguar jest psiewspaniały! Dwunożnych uwielbia, chociaż każdy musi przejść test na godnego zaufania. Nic trudnego, wystarczy stanąć przed nim z osprzętem spacerowym i chwilę poczekać, a na pewno się zda, co zostanie zatwierdzone merdnięciem długiego ogona. Do lasu trzeba zabrać ze sobą bardzo dużo czasu, bo ten przystojniak spieszyć się nie zamierza – on musi sprawdzić ten trop, tamten… o, jeszcze ten zapaszek i tamto zdziebełko… Nos ma duży i nie zamierza go nie używać i na pewno wyczuje, że będzie miał u Was najlepiej na świecie…

Na koniec opiszę trochę Snopka. Oto i on:

Lat ma trzy, a energii za trzy….dziestu! Zresztą mięśnie same się mu nie rozbudowały. Ten czterołap mieszka u nas od kilku miesięcy już, ale dalej jakoś nie przywykł do schroniskowego życia. Trochę tam się poprzyzwyczajał, ale bez szału, więc dalej jednym z większych problemów jest powrót do schroniska, a potem do kojca… Nikt za kraty nie lubi wracać, ale większość z nas już się przyzwyczaiła, że to dom nasz, że innego nie ma i idziemy właściwie do siebie. Snopek nie. On na spacer wychodzi nerwowo, bo inni szczekają, na spacerze od razu chciałby być w kilku miejscach na raz, bo tyle energii trzeba na raz z siebie zrzucić, a kiedy już się rozluźni, to zaraz trzeba wracać ze spaceru i tak się to kółko zamyka… Potrzeba Snopkowi dwunożnego, z którym się wyszaleje po wszystkie czasy, a z drugiej strony, przy którym będzie mógł spać spokojnie.

Hm. Nie napiszę, że oto przedstawiłam psy z imionami na literkę S, więc jak takiego szukaliście, to bardzo proszę, do wyboru, bo kto ma taki warunek przy szukaniu psa? Czasami jednak i taki post jest potrzebny, bo co jeśli akurat ktoś szuka psa, który jeszcze mi nie przypasował do żadnego tematu, a wypatrzy go akurat przy takiej opowieści?

Ach, po prostu zaglądajcie do schronisk i zakochujcie się w nas bez pamięci!

Jeden komentarz

  1. 💙💙💙💙

Napisz kilka słów! (...albo więcej!)