Takie różności!

W schronisku dzieją się rzeczy przeróżne, kwadratowe i podłużne, ohohohoho! O wszystkim to nie sposób opowiedzieć, ale dziś na przykład będzie o dwóch i już coś będziecie wiedzieć. Jakie schronisko ma takiego wrrredaktora? Wiadomo, że tylko nasze!

W każdym razie dziś mam dwie historyjki do opowiedzenia, ale zbyt długo nie będzie, szanuję Wasz czas.

Lecimy!

O Ferito czytaliście niedawno całkiem.

To taki pies, co to przyjechał do nas z pogruchotaną kością taką wielką, co to łączy słupek z kręgów z girkami. Niemalże w drobny mak tam to było! Musiało boleć nieziemsko, ale mimo męskiej pełci, Ferito zbytnio się nie skarżył. Nasi go powieźli na badania specjalniejsze, żeby sprawdzić, czy coś trzeba może szczególniej działać, czy czekać (bo akurat ta kość ma się zrastać zwykle sama) i wyszło, że tam to taki miszmasz, że bez otwierania zwierzaka i przyczepiania płytek i sprzątania tam od środka się nie obejdzie… Nasi uważają, że jak trzeba, to trzeba, jak mus, to mus i zabieg umówili, no bo przecież nie o to chodzi, żeby zwierzątko cierpiało, kiedy można mu pomóc. Ferito za kilka dni pojechał do lecznicy, tam go znów obmacali i…. stwierdzili, że właściwie w środku chłopaka przestało się wszystko aż tak przestawiać, kość się jednak zrasta sama, zatem – odwołujemy operację, bo nie ma co mieszać, skoro natura sama wie, co robi. No i super! Widzicie, tacy w dechę są, że nie za wszelką cenę też, byle monetki wziąć – to się chwali. Ferito wrócił, zamieszkał na pokojach apartamentowych i zaczął się szczęśliwie goić.

O, tu możecie go zobaczyć:

Już mniej krzywo chodzi, radzi sobie coraz lepiej, oby tak dalej i oby znalazł się dom, który by zechciał takiego naprawionego zwierzaka…

W każdym razie, ja nie do końca o tym chciałam. Znaczy o tym, ale to dopiero połowa.

Otóż – Ferito ujrzał na przeciwko swojej miejscówki… lustro? Czarny zwierz, uszy oklapłe, merda ogonem zupełnie tak samo… Ale jak to, ja nie mam nic na sobie, a tam w lustrze w ubranku stoi… HA! A to Ajla!

Tylko wiek się nie zgadza, bo ta psiolaska urodziła się aż dekadę wcześniej niż Ferito, ale to w niczym zupełnie im nie przeszkadzało merdać do siebie i zagadywać w schroniskowo-chorobowej niedoli. Co jej jest? Miała całą girlandkę guzików na podwoziu, więc jej wetka uciachała, co trzeba i teraz Ajla biega w ubranku, a jak wyzdrowieje, to wróci do siebie.

Szalona z niej dziewuszka, potrafi latać:

Biega i bawi się na wybiegu lepiej od niejednego szczeniaka! W życiu nikt by nie uwierzył, że wiek ma złożony z dwóch cyferek…

Jest najlepszą psiumpelką dwunożnych i z psami też się bawić lubi, na spacerze wie, jak grzecznie iść i w ogóle taka idealna. Należy jej się dom, jak psu zupa!


A teraz Wam opowiem drugą rzecz. Jeszcze nie jest skończone, ale już Wam pokażę, bo że niby dlaczego nie?

Nie dalej jak tydzień temu przyjechało do nas dwoje dwunożnych i się zaczęło kręcić przy naszych jeździdłach… Zaczęli coś rozkładać, przyczepiać, patrzeć na kartki i w ogóle tak się interesowali, wiecie, że aż się zlękłam, że zabrać chcą! Ani chybi! Takie ładne jeździdła, takie potrzebne!

…już się chciałam wydrzeć, ale dobrze, że się powstrzymałam jednak, bo przecież by mnie za wariatkę jaką wzięli, pieniaczkę w dodatku…

Ledwo oczy na chwilę przymkłam, bo słońce mnie oślepiło, a tu już o:

Czyli nie dość, że jeździdła zostają, to jeszcze ładniejsze będą! Każdy będzie widział, że to nasi jadą!

Od razu dumniej się jedzie na pewno i jak jeden z drugim zwierz będzie widział, że taki po niego przyjechał, to może od razu pewności nabierze, że miejsce musi być zwierzolubne, bo inaczej by się nie starało, żeby tak ładnie się szykować do wyjazdów.

Ciemniejsze jeździdło też oklejone!

Ale na widok białego to już w ogóle się paszcza uśmiecha…

Także już wiecie, do kogo należy najładniejsze jeździdło w całym mieście!

Takie rzeczy się dzieją u nas, a ja czasami nie nadążam Wam opowiadać, dlatego tak zlepiam kilka historii w jeden post. Wam to na pewno nie przeszkadza, bo może i jeździdła najpiękniejsze w całym mieście…

…ale Czytaciele najlepsi na świecie!

Jeden komentarz

  1. 💙❤❤❤❤💙💙💙💙💙💙❤❤❤❤💙💙💙

Napisz kilka słów! (...albo więcej!)