Lubimy mieć miętko!

– Leooon…..

……….

– Leeeeeeełooooooooon……

……….

– yyyyyych, skubaniec jeden, śpi oczywiście! Ciekawe, czy oddycha….

…myśli, że któraś poleci na te jego tylne międzyłapie. Phi! Ani się obejrzy, a nasi go powiozą i potem bedzie co najwyżej chwalić się blizną w tym miejscu… LEON, BUDŹ SIĘ!!!

 – …Hęę…?

– Leeeoooon…. Nie śpij, trzeba pisać!

 – Ooorrrany. Co mnie budzisz!? Poprzednio sam napisałeś i dobrze było. Też ci się wstawać nie chce! Rozwaliłeś się na posłaniu, a mnie zaganiasz!

– Eeee….tego…? Siem rozwaliłem, że niby JA??

– …no może… Ale wiesz, ostatnio był konkurs i dzięki dwunożnym, którzy w necie głosowali na nasze schronisko, dostaliśmy aż osiem posłanek takich, co to tutaj widać pode mną! Tak zupełnie bezisteresowownie nam dali! No i ostatnio… ZIEEeeeeewwww…. o czym to ja… Ach… no więc ostatnio…eeee…. ostatnio coś jest wyjątkowo sennie. Lato się kończy, jesień idzie.

 – Idź się przejdź, może ci jakiś temat wpadnie. Ares tak robił.

– Idę zatem.

I poszedłem, aż tu słyszę…

 – PSSsssffft…

Obrócił żem się!

…pusto… Pewnie wiatr, czy coś. Idę dalej i znów…

 – PSSSFFFFFFTTT!

Co za licho!?!?

– Aaa… to ty, Gruba.

– A chcesz zobaczyć, jak wygląda pazur pod powieką!? Gruba… Chyba ty!

– Ale przecież nasi tak na ciebie mówią!

– Kto może, ten może!

– To jak mam mówić??

– A bo ja wiem…. Helenka jest ładnie.

– No chyba żeś spadła z….

– ….PAZUR, PAMIĘTAJ…

– Helenka to piękne imię! Cudowne! Wybooorne! W ŻYCIU nie słyszałem pienkniejszego imienia! Zatem – Helenko – wołałaś mnię chyba?

– Wołałam, bo usłyszałam, że masz problem, a ja mam rozwiązanie. Coś tam mamrotałeś o posłankach. Zajrzyj do apartamentu, przedszkola i do kociarni, to znajdziesz coś, co będzie pasować.

Postanowiłem posłuchać Gruuu…eee….Helenki i polazłem do apartamentu. Popatrzyłem i myślę sobie, co też ona naplotła, pewnie się już w tej sierściuchowej głowie pomieszało! Przecież tu nic nie ma, ot – kanapa z rudym siedzeniem…

No nic, polazłem dalej, do przedszkola, a tam siwa Siwa…

Posłanko piękne jej się trafiło do zdrowienia, ale co z tego… Choćby było najlepsze, to jakoś Siwej ledwo ledwo lepiej jest… Siwa już miała tyle operacji, że zaraz mi palców u jednej łapy zabraknie i trzeba będzie kolejną wykorzystać. Najpierw guziki na klacie, potem znów w podobnym miejscu, potem znowu tak samo… I ledwo niedawno właśnie miała to trzecie usunięcie guziołów, a tu w badaniach wyszło, że ze śledźmionką niedobrze bardzo! …psioweci musieli wyciąć… I co z tego, że Siwa teraz lżejsza, jak dalej nikt jej nie chce… Nasi mówią, że ona taka kochana jest i słyszałem, że bardzo powoluśku dochodzi do siebie po tej ostatniej operacji… Jakoś tak nie tak, jak mogłoby być…

Siwa musi dużo odpoczywać. Szkoda, że w schronisku… Ale Colina czuwa.

Potem polazłem na kociarnię, skoro tam miałem coś zobaczyć do tematu i faktycznie! Temat bardzo posłankowy… Nasi dali sierściuchom kępę trawska, żeby im trochę urozmaicić życie. Część żarła, część się bawiła, a jeden…

Miłośnik natury! Nawet nie wiem, który to taki. Po uszach tyłem nie poznam, a odwrócić się nie chciał. Trudno, nie będzie sławny.

Po drodze z kociarni do biura poszedłem jednak jeszcze do tego apartamentu, żeby potem mi sierściucha jednak nie wypomniała, że się nie słucham….

I niech kulek rano nie dostanę, ale kanapa z rudą poduchą zamieniła się w kanapę i psa! Sukę znaczy. Znaczy Kiarę.

Miszczyni kamuflajrzu! Tej to się trafiło! Chwilowo mieszka w apartamencie, bo jej się jakieś pasożyctwo przypałętało na uszy, ale leczenie idzie całkiem sprawnie. Z taką kanapą psiolaska na pewno nie narzeka na izolację i jednoosobową obsługę!

Na koniec, korzystając z okazji, że Leon znów śpi, to ja Wam pokażę, jaki on wygodnicki jest… Na pewno naszym też jest wygodniej dużo, komfort siedzenia, troska o kręgosłup, te sprawy… Paczajcie…

I jak myślicie, że on tam sobie tak leży sprytnie, toooo…..

…TAK, on STOI. I śpi.

Zatem pójdę za przykładem. Idę w kimę i mam nadzieję, że nie dopadnie mnie jesienne przesilenie, bo pisać będzie ciężko…

Dobranoc!

     

2 komentarze

  1. jak zawsze z humorem i interesująco!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *