Ferdynandy wspaniałe.

Swego czasu książka mi się rzuciła w łapki – Ferdynand Wspaniały. Wiedzieliście, że to o psie?? W dodatku o takim, który chodzi na dwóch łapkach, jak dwunożny! Myślałam sobie, że przecież to niemożliwe, żeby tak chodzić, że nie ma takich psów, że oczywiście na pewno ktoś sobie wymyślił, aaaleee….

Widzicie? To Szarpak. Tak pięknie potrafi stać! Żeby nie było, na czterech też umie:

Widzicie, jakbym Wam pokazała kiedyś tylko to jedno zdjęcie, to by nikt nie uwierzył, że to taki pozytywny i niezwykły pies! Bo taki czarny-podpalany i bez uśmiechu… A Szarpak umie, napisałabym, że nawet bardzo umie! Jest jeszcze młody, ma 4 lata, energii za pięciu, a do tego jest całkiem spory, tak więc potrzebuje kogoś silniejszego do spacerów, bo solidnie potrafi pociągnąć. Niektórzy mogą się przestraszyć, że jak to tak codziennie dawać się tak szarpać na lewo i prawo, ale zapewniam, że to na samym początku by tak było, bo przecież potem, jakby się już Szarpak porządnie wybiegiwał regularnie, to by połapał, że lepiej jest kulrutalnie spacerować przy swoim dwunożnym, żeby wszyscy byli zadowoleni.

Nie tylko Szarpak jest Ferdynandem. Andek też!

O Andku było już nie raz, ale jakoś ciągle nikt go nie chce… Chłopak mieszka u nas już ponad 3 i pół roku i jakoś nikt się w nim nie zakochał… Może dlatego, że to kolejny pies, który się pozornie nie wyróżnia wyglądem? Ale przecież kto się tak ładnie uśmiecha?

I kto tak ładnie łapkę podnosi?

Czas leci, chłopak ma już 7 lat, połowa życia mu już u nas przeminęła, ale przed nim jeszcze przecież drugie tyle, przecież niemożliwe, żeby spędził ten czas w schronisku…

U Was też takie Ferdynandy mieszkają? Bo u nas na pewno jest ich więcej, ale większość jest ukrytych, pokazują się tylko tym najwyjątkowszym psiolontariuszom i nie wszystkich na pewno widziałam, ale nasi to już tam wiedzą, który jeszcze ma takie zdolności.

Kto wie, może na Was też tak po ferdynancku będziemy się cieszyć…?

Jeden komentarz

  1. Andek to fantastyczny piesek. Jest wesoły energiczny. Lubi bardzo patyki i spacery po lesie. Ale najbardziej kocha towarzystwo człowieka. 😍😍

Napisz kilka słów! (...albo więcej!)